מטבח חוץ נירוסטה 

 

אם עד לפני כמה שנים נירוסטה הופיעה רק במטבחים של מוסדות גדולים, הרי שכיום ניתן למצוא אותה בקלות גם במטבחי בתים מעוצבים. כידוע נירוסטה הינו מצע שאינו מחליד והיא עמידה בפני קורוזיה וזאת בזכות השכבה העליונה של המתכת. שיכבה זו אינה חדירה לא למים ואף לא לחמצן. כמו כן שיכבה זו היא גם האחראית על המראה המבריק כך שגם אם המשטח נשרט, נוצרת שיכבה חדשה, כזו שמחזירה לו את הברק. כל זאת והעובדה שהיא נחשבת למתכת יחסית זולה הופכים אותה לחומר אידיאלי עבור מטבח פנים ואף עבור מטבח חוץ נירוסטה.

 

עמידות

כידוע על מטבח שעומד בחוץ להיות עמיד בפני תנאי מזג האוויר המשתנים ולנזקי החיות או איומים נוספים שיש שבחוץ. על כן אנשים רבים אשר מבקשים להגשים חלום וליצור פינה בגינה שתהווה נקודת מטבח, בוחרים לרוב באופציה של נירוסטה כמשטח עבודה ואף ככיור. בנוסף יש אופציה גם ליצור משטח אחד רציף אשר כולל את השיש עם הכיור כמקשה אחת. באופן שכזה מושג מראה נקי ומשטח שיותר קל לתחזק ולנקות.

 

נוחות

לא פעם אנשים זוכים להחזיק בחצר גדולה שמתאימה לישיבה נינוחה עם חברים ועל מנת לעשות במקביל גם מנגל, הם מוצאים פתרון ומקימים מטבח חוץ. במקום שיעלה הצורך לנוע בין המרחב הפנימי של הבית, (לטובת המטבח), לביו החוץ - ניתן פשוט להישאר בחוץ בנוחות וזאת כיוון שיש מטבח קרוב שמאפשר לעסוק בכל הפעילויות שתפעול המנגל מצריך. על כן אם יש לכם מקום ורצון במטבח חוץ, כל שעליכם לעשות זה רק לקבל מספר החלטות בנוגע לנראות.

 

אביזרים משלימים

מטבח חוץ מנירוסטה יכול לכלול גם ארונות, כיור לקרח, להכיל בתוכו את פינת המנגל, כיסאות בר, שולחן אוכל, מערכת אוכל קבועה ומוכנה לעריכה בחוץ, סבון כלים ואף מקרר קטן. כמו כן כיוון שמדובר על מטבח בחוץ יש להחליט האם מכסים אותו כל פעם מחדש עם כיסוי נגד גשם ואבק, האם משאירים אותו חשוף כיוון שהוא אינו מחליד, והאם דואגים לקירוי איכותי וקבוע כגון גגון או שמשיה. 

 

למאמר בנושא - מעקות נירוסטה לחצו כאן

אשר עבודות נירוסטה. טלפון:052-3500991  מייל: nirasher2008@walla.com